НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Первая осечка Металлурга, ворота Закарпатья распечатаны ###

Первая осечка Металлурга, ворота Закарпатья распечатаны
© Александр Надь, голкипер "Говерлы-Закарпатья"

Шостий ігровий день у першій лізі виявився досить багатим на події. Перша відставка сезону – у «Зірці», перша поразка лідера – «Металурга», перший гол у ворота «Говерли-Закарпаття», перша перемога аутсайдера – «Миколаєва», перша зміна лідера. Окрім того, було встановлено новий рекорд цього чемпіонату – середня відвідуваність туру досягла відмітки у 2 830 глядачів (до цього найкращий показник – 2 761 у 4-му турі).

На звання центрального у турі могли претендувати два матчі – в Алчевську між «Сталлю» та «Севастополем», які минулого тижня грали між собою у Кубку України (кримчани перемогли – 1:0), а також у Білій Церкві між «Арсеналом» та «Металургом». На користь останнього говорили 100-відсоткові показники запоріжців у перших п'яти турах, а також впевнена гра «Арсеналу», який набрав 12 очок з 15-ти можливих і теж входив до групи лідерів. Як виявилося, ця зустріч не розчарувала тих шість тисяч глядачів, які завітали на трибуни стадіону «Трудові резерви», – вони стали свідками перемоги команди Ігоря Артимовича над одним з головних фаворитів сезону, котрий до цього не втратив жодного очка за різниці забитих та пропущених голів 16—3.

Господарям, які у минулому турі зазнали першої поразки (в Одесі – 0:1), частково ускладнювала завдання відсутність трьох гравців основного складу – захисника Сергія Малого та півзахисників Дмитра Проневича та Дмитра Леонова, яких було делеговано до студентської збірної України для участі в Універсіді, що триває у Китаї. Можливо, такої ж думки були і футболісти Сергія Зайцева, до лав яких минулого тижня долучився відомий форвард Олексій Бєлік. Екс-нападник «Шахтаря», «Бохума», «Дніпра» і збірної України дебютував у складі «Металурга» в кубковому матчі проти «Украгрокома» (перемога запоріжців – 1:0), а от прем'єрна гра у першій лізі за новий клуб завершилася поразкою.

«Арсенал», здається, вперше грав за такої численної домашньої аудиторії.. Гра розвивалася у невисокому темпі за територіальної переваги гостей, які на 19-й хвилині врешті повели у рахунку – це Євген Пісоцький, використавши грубу помилку захисту, реалізував вихід сам на сам з Мар'яном Марущаком – 0:1.

Цей гол розбудив білоцерковців, які перейшли до більш активних дій у нападі і почали загрожувати володінням Віталія Руденка. Команди обмінювалися небезпечними випадами, проте Фортуна посміхнулася «Арсеналу» – на останній хвилині першого тайму Павло Рибковський завершив комбінацію за участю Олександра Лебединця, Володимира Постолатьєва та Владислава Налигача – 1:1.

З атак на ворота «Металурга» розпочалася і друга половина зустрічі, а у середині тайму Постолатьєв показав, що не лише гості вміють вправно використовувати виходи сам на сам з голкіпером – 2:1. А потім розпочалося те, що зазвичай у футбольному суспільстві називають «обороню Сталінграду»: запорізька команда рушила на штурм воріт Марущака, а господарі усіма силами захищалися. Виявилося, що вдача цього разу була на боці саме «Арсеналу», а «Металург» зазнав першої поразки у першій українській лізі і дозволив білоцерківській команді наздогнати себе у турнірній таблиці. Тепер суперники поділяють другу та третю сходинки.

Невдачею лідера скористалися ужгородці, які лишаються єдиною командою, що виграла шість матчів з шести – вдома «Говерла-Закарпаття» розправилася з «Титаном», хоча і тут гості забили першими. Голом на восьмій хвилині відзначився досвідчений захисник Артем Федорченко, вихованець алчевської «Сталі», який зумів розмочити суху серії голкіпера господарів Олександра Надя (серія перервалася на 576-й хвилині).

Але недовго підопічні Миколи Федоренка вели у рахунку. Ще до завершення першого тайму Сергій Нудний, автор переможного голу у кубковій зустрічі проти «Геліоса» Сергій Кучеренко та чорногорський легіонер Мірко Райчевич по одному разу відзначилися у воротах «Титана» і, як виявилося, встановили остаточний рахунок у зустрічі – 3:1. А за вісім хвилин до завершення гри Федорченко ще раз потрапив до протоколу – отримав другу жовту картку, яка одразу перетворилася на червону. Це єдине вилучення у турі.

За кубковий провал у протистоянні з аматорським колективом «Словхліб» зі Слов'янська Донецької області частково реабілітувалася «Одеса». Команда Андрія Пархоменка здобула виїзну перемогу над кіровоградською «Зіркою» з рахунком 3:2, що спричинило першу відставку чемпіонату – заяви за власним бажанням написали головний тренер «Зірки» Анатолій Бузнік та його асистент Віктор Догадайло. Гості вирвали перемогу завдяки двом голам Олександра Степанишина, який по перерві замінив Олександра Косиріна, причому третій м'яч захисники кіровоградців подарували одеситам – це відзначив навіть тренер гостей.

Результативними і дуже корисними виявилися заміни і в іншому матчі – в Миколаєві. Місцевий клуб, який розпочав сезон з п'яти поразок поспіль, продовжує перебудову: напередодні були відраховані півзахисники Дмитро Головко та Вадим Гостєв, а натомість до заявки потрапили захисники Сергій Зелді (останній клуб – «Буковина») та Олександр Яскович (алчевська «Сталь»). Ще раніше у місті корабелів з'явилася велика група новачків, зусиллями яких «Миколаїв» здобув перемогу з великим рахунком у середу у матчі Кубка України проти «Енергії» (4:0). Серед авторів голів у тій грі був форвард Дмитро Бровкін, котрий відзначився влучним пострілом і цього разу. А ближче до завершення протистояння зі «Львовом» зіграли джокери Руслана Забранського – досвідчений Дмитро Колодін та молодий Олексій Родевич – 3:0.

Щось незрозуміле коїться із вінницькою «Нивою» – у середу команда не виїхала до Армянська на кубковий матч, а у неділю зазнала чергової поразки, цього разу від «Динамо-2». Хоча розпочиналося для подолян все досить непогано – на 14-й хвилині Дмитро Козьбан забив після передачі Сергія Герасимця. Майже одразу міг подвоїти рахунок Андрій Шибко, але забили кияни, причому у їх складі відзначився 17-річний вихованець вінницького футболу Віталій Гемега, який став найбільш юним голеадором сезону у першій лізі. А перемогу динамівці здобули завдяки настирливості Володимира Коваля. Він скористався зупинкою господарів, які вирішили, що був офсайд, та зупинилися, хоча арбітр не зупиняв гру. Подоляни ще довго щось доводили севастопольському судді Роману Бохняку, але, мабуть, самі винні – грати треба до кінця.