НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Кубок України: замах на рекорд і волинська феєрія ###

Кубок України: замах на рекорд і волинська феєрія

П'ятдесят чотири клуби взяли участь у розіграші Кубку України-2011/2012: усі представники еліти, 16 колективів першої ліги, 20 &minus- другої, а також дві найсильніші команди попереднього кубкового турніру аматорів.

Володар любительського кубку &minus- береговський «Берегвідейк» &minus- у стартовому раунді залишив за бортом турніру друголіговий херсонський «Кристал», у наступному &minus- першоліговий охтирський «Нафтовик», згодом поступившись «Металісту». Фіналіст аматорських перегонів «Словхліб» також розправився з «удвічі старшим» ФК «Одеса», склавши зброю перед луганською «Зорею».

Взагалі в поточному розіграші було не дуже багато випадків, коли тріумфували «молодші» за рангом. Окрім «Берегвідейка», два «скальпи» зняли й футболісти «Сум», обігравши двох повпредів першої ліги. Двома головними невдахами Прем'єр-ліги стали «Оболонь» і «Ворскла». Кияни поступилися «Буковині» в 1/16 фіналу, а полтавчани &minus- переможці кубкового турніру-2008/209 &minus- були розгромлені запорізьким «Металургом» у 1/8 із рахунком 3:0, що, напевно, тягне на найгучнішу сенсацію турніру.

А ось найзухвалішим збуджувачем спокою цього Кубку України, без сумніву, стала луцька «Волинь». В її активі &minus- найбільша перемога (7:1 над «Іллічівцем»), два виграні в фаворитів овертайми та феєричний півфінал проти «Шахтаря» (3:4). Символічно, що саме серед підопічних екс-тренера Віталія Кварцяного та сьогоднішнього наставника Анатолія Дем'яненка &minus- два найвлучніші стрільці розіграшу-2011/12: Майкон (5 голів) і Рамон Лопес (4).

Як і в минулому кубковому сезоні, до 1/8 фіналу дійшли два представники третього дивізіону (окрім «Сум», ще дніпродзержинська «Сталь»), а серед вісімки найсильніших опинився один «делегат» від другого ешелону &minus- «Металург» із Запоріжжя.

Післяматчева серія пенальті в півфінальному протистоянні донецького «Металурга» з «Карпатами» стала третім випадком, коли для виявлення переможця довелося застосовувати «перестрілку». Ще в чотирьох поєдинках арбітри призначали додатковий час, причому двічі &minus- у чвертьфіналі.

Справжнім фіналом до фіналу слід визнати матч четвертого кола між київським «Динамо» та «Шахтарем». Обігравши головного конкурента на його полі (3:2), гірники значною мірою розчистили собі шлях до чергового титулу, одночасно подовживши й антирекордну серію «біло-синіх»: ось уже чотири сезони кубкова вершина не підкорюється дев'ятиразовому володареві призу. Підопічні ж Мірчі Луческу, які братимуть участь у вирішальній битві за Кубок України вп'яте за останні шість сезонів, мають шанс здобути свій восьмий тріумф і наблизитися до динамівців упритул. Утім, звичайно ж, і «металурги» за будь-що прагнуть закарбувати своє ім'я в списку лауреатів...